AD ESPORTS BY AVEZ oraz SEOSEM24 VERSUS SACURA z awansem do zamkniętych kwalifikacji!

IDZIE NOWE!
9 stycznia, 2023
arrMY Quick Shots (SHOTS ON FIRE)! – Michał “mlodziutk1” Mądry
26 stycznia, 2023

Pierwsze dwie tury kwalifikacji zakończyły się sukcesem dla dwóch ekip. W obu przypadkach nie obyło się również bez zaskoczeń. Akademia okazała się lepsza w bezpośrednim starciu z główną dywizją organizacji, a drużyna znanej marki napoju gazowanego została pokonana przez organizację, którą śmiało możemy nazwać weteranem rozgrywek arrMY.

AD ESPORTS BY AVEZ lepsze od Creative AVEZ

Wielu osobom wydaje się, że akademia znacznie odbiega umiejętnościami od zawodników głównego składu. Jakież musiało być zaskoczenie wśród ludzi, gdy ekipa Konrada “KondziQa” Chojnackiego rozprawiła się z Mikołajem “CinkolKiem” Boroniem i jego drużyną. Warto podkreślić, że początkowo to główny skład dyktował warunki tego spotkania. Wszystko jednak zmieniło się w pewnym kluczowym momencie. Ze względu na odniesione zwycięstwo, zadaliśmy Konradowi kilka pytań:

Co sprawiło wam najwięcej problemów w OPEN Quali?

Wydaje mi się, że największym problemem było to, że graliśmy swoje pierwsze mecze razem i przez to nie robiliśmy wszystkiego idealnie. W finale pierwsze 8 rund było bez pomysłu, ale przy wyniku 1-7 “Merdi” zaczął prowadzić naprawdę mądrze. Bardzo podobało mi się zachowanie chłopaków – do końca meczu każdy wierzył w zwycięstwo.

Czy jakaś drużyna zaskoczyła was swoimi zagraniami?

Najcięższym meczem w kwalifikacjach było spotkanie z mixem visca el madrid. Ładnie dojeżdżali np. gdy poszliśmy piątką na mid, to akurat po fleszu dojeżdżali monster. Grało nam się na nich najciężej, ale tylko do czasu, bo później zaczęliśmy grać swoje.

Jak postrzegacie swoje szanse w dalszym etapie?

Nasze szanse postrzegam na naprawdę spore. Dużo ostatnio pracujemy i gramy na mocne drużyny z esea ADVACED czy to z MAIN. Gramy jak równy z równym i praktycznie zawsze wychodzimy na korzyść. Jeśli przełożymy to na oficjalne mecze, to poradzimy sobie na luzie.

Jakie plany ma wasza drużyna na rok 2023?

Chcemy walczyć o ESEA INTERMEDIATE, ale marzy nam się ESEA MAIN. Będziemy również uczestniczyć w turniejach, na które dostaliśmy bezpośrednie zaproszenia. Trening, progres i pokazywanie się z jak najlepszej strony – to nasze cele na ten rok.

SEOSEM24 VERSUS SACURA triumfuje!

Kolejnym zaskoczeniem był triumf drużyny Konrada “Kejbiego” Waligóry nad drużyną Dr pepper. Doświadczenie byłego trenera Honoris (Robert “mSr” Pieńkowski) nie wystarczyło, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jego zawodnicy mają z pewnością wystarczająco umiejętności, by podjąć rywalizację w Lidze Masters, więc liczymy na ich udział w kolejnych otwartych kwalifikacjach. Kejbi wydaje się pewny siebie i swojej drużyny, a możemy wnioskować to po jego odpowiedziach na pytania.

Co sprawiło wam najwięcej problemów w OPEN Quali?

Uważamy, że żadna drużyna nie sprawiała nam problemów. Po prostu niektóre wygrały więcej rund, bo trollowaliśmy.

Czy jakaś drużyna zaskoczyła was swoimi zagraniami?

Nie, wszystkie zagrania były dla nas oczywiste.

Jak postrzegacie swoje szanse w dalszym etapie?

Czujemy się pewni siebie i celujemy w Ligę Masters

Jakie plany ma wasza drużyna na rok 2023?

Głównym celem jest dostanie się do Mistrzostw Polski, a za minimum stawiamy sobie rywalizację w ESEA MAIN.

Pamiętajcie, że wciąż każdy ma szansę znaleźć się w Lidze Masters. Otwarte kwalifikacje wciąż trwają, więc musicie to wykorzystać!