Czym jest draft? – Liga Akademii w arrMY

Czas na update! – PATCH 1.63.0B
7 września, 2021
NADSZEDŁ CZAS WYBORU! JAKA JEST PRZYSZŁOŚĆ? – NA MIDZIE #11
9 września, 2021

Dobre pytanie! Tym szczegółowym artykułem wyjaśnimy Wam, na czym polegać będzie draft do Ligi Akademii. Zaczynamy już w ten piątek o 17:00! Zapisujcie datę, będzie się działo!

Draft odbędzie się planowo 10 września o 17:00. Do 9 września do godziny 23:59 właściciele będą mogli kontaktować graczy przed draftem, którzy będą reprezentować akademię. Rozgrywki startować będą kilka dni po tym wydarzeniu i kiedy wszystkie teamy będą gotowe.

Podczas draftu każda z akademii będzie mogła wybrać poszczególnych graczy do swojego zespołu. Obowiązywać będą tam specjalne zasady – jak, np. wyznaczony czas na wybór gracza. Akademia będzie kompletować podczas draftu cały 5-osobowy skład. W drafcie będą brały udział akademie, które nie zakontraktowały pełnego składu przed startem draftu.

Organizacje podczas draftu wysyłać będą zaproszenia do akademii dla graczy. Zawodnik po otrzymaniu propozycji wystąpienia w akademii może ją zaakceptować, bądź odrzucić (posiada on 72h na decyzję). Jeśli jednak odrzuci on request, nie może on już zagrać w żadnej innej drużynie akademii w tym sezonie. Sytuacje indywidualne rozpatrza Administrator i Organizator.

Osobą odpowiedzialną za wybór graczy do drużyny akademii będzie właściciel akademii, podpięty pod konto drużyny akademii na stronie arrmy.pl. Właściciel będzie wybierać graczy do swojej drużyn ze wszystkich zawodników, którzy zaznaczyli opcję na swoim profilu “CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W DRAFCIE DO LIGI AKADEMII”. Na dzień 06.09.2021 (15:00) chętnych jest 177 zawodników.

Aby wziąć udział w drafcie należy zaznaczyć w swoim profilu opcję “CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W DRAFCIE DO LIGI AKADEMII”.

Dostęp do strony z draftem mają tylko właściciele akademii. Nie udostępniamy go postronnym osobom. Stream z wyboru graczy będzie dostępny tylko na kanałach arrMY.

Stream draftu prowadzony będzie na kanałach arrMY. Najprawdopodobniej prowadzić go będzie Kuba “KubiK” Kubiak wraz z Tomaszem “Tiksonem” Wójcikiem. Link zostanie podany przed datą draftu.

Drużyny, które posiadają już pełne składy przed draftem akademii, będę miały uzupełnione całe składy już na starcie draftu. Będzie to widoczne na streamie. Casterzy zadbają o sensowne ich ujawnienie.

Kiedy któraś z akademii nie pojawi się na drafcie, jej skład zostanie wypełniony “pustymi slotami”. Będzie mogła ona je wypełnić zaproszonymi zawodnikami po drafcie, ale przed startem akademii.

Zasady i możliwości draftu

U góry jest menu informacyjne. Tutaj pojawią się informacje:

  • Kto aktualnie wybiera
  • Za ile rozpocznie się draft
  • Ile czasu do końca wyboru ma akademia
  • Która jest obecnie faza wyboru (Jest pięć faz wyboru, ponieważ podczas draftu będzie można wybrać tylko 5 graczy. Ewentualnych rezerwowych i dodatkowych zawodników akademia będzie mogła “dobrać” po skończonym drafcie, ale przed startem Ligi Akademii).

Z każdym wyborem w kolejce w miejsce szarych kart pojawiać się będą wybrani zawodnicy. Będą oni posiadać spersonalizowane karty organizacji. Po prawej stronie pojawiał się będzie obliczony poziom całej drużyny.

Po skończonym drafcie każda z akademii będzie wypełniona graczami. Na streamie pokażemy, kto kogo wybrał i jak prezentują się składy.

W razie pytań, piszczcie na naszego fanpage’a (https://www.facebook.com/arrmygg), bądź Discorda (https://discord.gg/hzqAXcPXvU)!