Katka (Lodis by IHG) i Boll (Dr Pepper) przed finałem Ligi Akademii

PLAY-OFFY LIGI AKADEMII – NA MIDZIE #14
28 października, 2021
Podsumowanie Ligi Akademii!
22 listopada, 2021

Już we wtorek o 20:30 zaczniemy wielki bój o miano zwycięzcy Ligi Akademii! Na przeciwko siebie staną drużyny, które najlepiej poradziły sobie w fazie zasadniczej i fazie play-off. Co o tym meczu myślą przedstawiciele obu ekip?

Jak wyglądały wasze przygotowania do Ligi Akademii arrMY?

Michał “Katka” Ćwik z drużyny Lodis by Illuminar – nasze przygotowania do Ligi Akademii nie były wyjątkowe. Wynikało to głównie z tego, że w połowie sezonu byliśmy zmuszeni do przeprowadzenia zmian w składzie. Doprowadziło to do tego, że gramy bardziej mixowo i nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na regularne treningi. Nawet w play-offach czekały nas zmiany, a ostatecznie ciągnęły się za nami aż do samego finału. Pomimo gorszego przygotowania taktycznego od innych ekip, nasze umiejętności indywidualne pozwoliły nam zameldować się w finale rozgrywek i mamy nadzieję, że w ostatnim meczu pokażemy ich jeszcze więcej.

Michał “Boll” Wojdyło z drużyny Dr Pepper Academy Skupialiśmy się głównie na wygrywaniu pozostałych turniejów i ogólnym kształtowaniu naszej gry.

Jakie są wasze mocne strony?

Katka Mamy zbiór naprawdę mocnych zawodników, których umiejętności indywidualne stoją na bardzo wysokim poziomie. Jeśli każdy z nas ma dobry dzień, możemy wręcz grać tylko na heady. Wydaje mi się, że jest to nasz największy atut w tym lineupie.

Boll – Z pewnością do naszych mocnych stron zalicza się komunikacja oraz fakt, że gramy ze sobą od dłuższego czasu. Rozegraliśmy wspólnie wiele turniejów online i odwiedziliśmy kilka LAN-ów. Muszę wspomnieć o atmosferze, która jest świetna i z pewnością ułatwi nam wygranie meczu.

Kto zostanie MVP Ligi Akademii i dlaczego?

Katka – Z pewnością ktoś z mojego składu, bo wierzę, że to my wygramy ten finał. Wydaje mi się, że może to być nasz sniper.

Boll – Mam kilka typów, kto zostanie MVP, ale wydaje mi się, że może to być Miłosz “AntyVirus” Konieczka, ponieważ ma naprawdę duży impact na naszą grę.

W czym jesteście lepsi od przeciwników?

Katka – Jesteśmy lepsi praktycznie we wszystkim i to my jesteśmy faworytami w tym spotkaniu. Widziałem, że znaleźli jakiegoś Rosjanina, żeby rozegrał z nimi play-offy, więc w szukaniu osób zza granicy, aby mogły im pomóc, są na pewno lepsi od nas.

Boll – Nie wymieniamy zawodników, jak rękawiczki licząc na to, że nowi pociągną nasze wyniki ku górze. Nagrywamy dema, w przeciwieństwie do zawodników Lodis by Illuminar, a także wygrywamy spotkania na najlepsze drużyny w Lidze Akademii arrMY.

Co macie do przekazania przeciwnikowi? 

Katka Fajnie, że doszliście do finału, ale mieliście łatwą drabinkę. Najlepsze drużyny były po naszej stronie i rozprawiliśmy się z nimi. W finale możecie się cieszyć grą, ale nie przewidujcie tego, że macie z nami jakieś szanse. Pozdrawiam!
Boll – W imieniu Akademii Dr Pepper życzę przeciwnikom powodzenia i szczęścia, bo to najbardziej przyda im się w dniu finału.