Koniec fazy meczowej – podsumowanie #ARRMY 2.0

W fazie pucharowej będzie naprawdę wysoki poziom – Klusek o #ARRMY 2.0
21 listopada, 2020
Za nami dwa dni fazy pucharowej – podsumowanie #ARRMY 2.0
25 listopada, 2020

Walka trwała do samego końca. Każdy z zespołów dążył tylko do jednego – zwyciężyć w One Day Cupie i dostać się do fazy głównej turnieju. Mogło to się udać jedynie 16 drużynom, a dziś opiszemy drogę kolejnych ośmiu zespołów, które powalczą w wielkim finale!

ONE DAY CUP #5

Piąty dzień turnieju #ARRMY 2.0 rozpoczął się już od ro16. Ponownie wśród drużyn nie zaobserwowaliśmy częstej rotacji zawodnikami. Oznacza to, że gracze chcą skupić się na szlifowaniu umiejętności w już powstałych zespołach. Z pewnością nie był to udany dzień dla drużyn RZELASTFO (PeTer, skize, SYXJAE, KreyVex, PEZ) i koxskladzik (GoLdi, Bakasura, mikipal, Roche, Hezz). Ponownie przegrali oni swój mecz półfinałowy co oznacza, że musieli podjąć kolejną próbę dostania się do finałów turnieju. Triumfowało za to Aleinz (bliqje, NTG, Mikey, breaK, Sm0Ke), które wygrało z RZELASTFO wynikiem 16:14 na mapie de_mirage. Mecz zdecydowanie należał do NTG, który uzyskał, aż 34 eliminacje. Do przegranej drużyny GoLdi’ego doprowadził tym razem zespół patrol wiedźma (d9zz, BayteL, czonrad, Emol, kateq.), który zwyciężył wynikiem 16:11 na mapie de_nuke. Kateq. jako snajper, uzyskał największą liczbę fragów w całym meczu oraz został słusznie MVP całego spotkania. 

ONE DAY CUP #6

Szósty z serii turniejów był jednym z bardziej emocjonujących. Uważamy tak, bo zarówno w półfinałach jak i ćwierćfinałach dochodziło do dogrywek, a margines błędu kurczył się z dnia na dzień. Z pewnością gracze mieli to z tyłu głowy i mogło to powodować u nich mały stres, który wpływał na ich grę. W półfinale ekipa 656Gang (-PikeY-, PeTeRoOo, _biko, Semtek, Himura) zmierzyła się z drużyną Medycyna (RAKU, NESTEA, NEEXUS, AxM, Hypex). Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 19:17 dla formacji 656Gang, a na wyróżnienie zapracowała dwójka graczy tej ekipy – Himura oraz Semtek – oboje wyeliminowali swoich przeciwników, aż 32 razy. Drugą drużyną, która zakwalifikowała się do finału rozgrywek jest formacja RZELASTFO (PeTer, skize, SYXJAE, KreyVex, PEZ). Udało im się wreszcie zwyciężyć w One Day Cupie, pokonując w półfinale drużynę koxskladzik (GoLdi, Bakasura, mikipal, Roche, moskal). Dogrywki były nieco krótsze niż w przypadku poprzedniego spotkania, gdyż skończyły się wynikiem 19:16 dla drużyny RZELASTFO

ONE DAY CUP #7

Siódmy One Day Cup, nie sprawił zaskoczeń, a jednocześnie potwierdził nasze przypuszczenia. Drużyny, które wcześniej dochodziły do półfinałów tym razem, zakończyły swój bieg w finale One Day Cupu – mowa o drużynie koxskladzik (GoLdi, Bakasura, mikipal, Roche, moskal) oraz Medycyna (RAKU, NESTEA, NEEXUS, AxM, Hypex). Koxsladzik wreszcie zakwalifikował się do głównej fazy, wygrywając z ekipą BongoBang (sttenseye, -GR-,  DEJ JON, -saizerr-, MJ) 19:16 na mapie de_train. Drugi półfinał był rozgrywany pomiędzy koxskladzik, a drużyną koty (cwany, DymBny, kErni, mag1c, useless). De_vertigo zakończyło się wynikiem 16:12 dla formacji GoLdi’ego, a wynik doprowadził do rozpadu w ekipie kotów. 

ONE DAY CUP #8

Ten dzień był ostatnim, który dawał szansę graczom na zakwalifikowanie się do głównej fazy turnieju #ARRMY 2.0. Stres był odczuwalny na serwerze, ale to też element esportu – kto sobie z nim lepiej radzi, często wygrywa spotkania. Sytuacja była podobna do poprzednich dni turniejowych, gdyż ponownie drużyna, która wcześniej dochodziły do półfinałów zdominowały cały dzień. Druga z nich odpadała we wcześniejszych fazach, ale ósemka była dla nich szczęśliwa. Zwycięzcami okazały się drużyny BongoBang (sttenseye, -GR-,  DEJ JON, -saizerr-, MJ) oraz jadłospis (Ol3slaW, Salpi, MRK, MpM.TodFilip). Zawodnicy obu drużyn grali równo i obie ekipy łatwo rozprawiły się ze swoimi rywalami. BongoBang wygrało z formacją lotto wynikiem 16:10 na de_mirage, a jadłospis pokonał zawodników drużyny GórskieKozice 16:9, również na mapie de_mirage.