Koniec wakacji! Czas mistrzów, akademii i serwerowni – NA MIDZIE #8

Nowości na stronie arrmy.pl! Patch 1.61.0B
9 sierpnia, 2021
SERWEROWNIA ARRMY!
19 sierpnia, 2021

No i trochę się wydarzyło w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Znowu miałem tydzień przerwy od pisania artykułów, ale tym razem nikt mnie nie zastąpił. Dlaczego nie było tekstu tydzien temu? Z pewnością nie z lenistwa. Cytując Peona z World of Warcraft: ,,Praca, praca”. Oczywiście, pisanie to również część mojej pracy, ale trzeba było skupić siły na czymś innym. Na czymś co jeszcze bardziej pchnie całe arrMY do przodu. Nie mogę wam zdradzić wszystkiego, ale postaram się chociaż troszkę.

Ale po kolei. Zakończyły się zmagania w Summer League i poznaliśmy zwycięzców tej ligi. Drużyna Elezen Esports zakończyła zmagania na pierwszy miejscu wygrywając każde spotkanie. Dla przypomnienia – było ich aż 12 i wcale nie grali przeciwko słabym zespołom (Buch Gaming, które zakończyło przygodę na 6 miejscu, witamy w podziemiach na 7 miejscu, a Esport Club Kingz na 4 miejscu). No dobra, ale w takim razie wygrali dużo spotkań, zarobili 2 346 538 e$ i to wszystko? Otóż nie. Elezen Esports kończąc ligę na pierwszym miejscu zapewniło sobie miejsce w Lidze Rising bez konieczności grania kwalifikacji lub mierzenia się z zespołami w Lidze Open. Mikołaj “CinkolEK” Boroń wraz z kompanami poradził sobie doskonale i chłopakom należą się duże gratulacje. Zdaję sobie sprawę z tego, że spora część drużyn podchodziła do tej ligi bardziej na luzie – zagrać, sprawdzić się, wygrać esport dolary i tyle. Może część z was nie wiedziała, że pierwsze miejsce awansuje do Ligi Rising. W takim razie bardzo mi przykro, ale informacja była podana w nagrodach. No nieźle Tikson, znowu wracasz do bycia złośliwym? Możliwe… taka pogoda brzydka, stałem się bardziej wrażliwy jakiś… chyba jestem meteopatą. Nie, nie telepatą. Meteopatą. Wygooglujcie sobie.

Jeszcze giga ważna sprawa. Powinienem o tym wspomnieć na początku, ale wspomnę teraz. Liga Akademii rusza już niebawem. Dla przypomnienia – organizacje, które będą brały udział to Anonymo, Creative Avez, Dr pepper, Honoris, Lodis by Illuminar Gaming, PGE Turów Zgorzelec, Ungentium, ESCA Gaming, Pogoń Esports, piratesports oraz x-kom AGO (jeżeli jeszcze tego nie ogłosiliśmy, to czytający NaMidzie macie leaka – a co!). Żeby móc wziąć udział w Lidze Akademii zawodnik musi posiadać weryfikację oraz kliknąć przycisk na swoim profilu arrMY “chcę wziąć udział w Lidze Akademii”. Dokładnie – to jest właśnie tak banalnie proste. Co później? Jak to co? Sława, pieniądze, luksusowe wille i samochody, kobiety – życie jak na teledysku Kizo. Ja bym spróbował, ale wiecie – mam obowiązki. Niektórzy mówią, że można pracować w arrMY i jednocześnie brać udział w ligach arrMY. Ale to nieprawda. Nie można i też trzeba wstawać rano. Na tym polega odpowiedzialność. 

No to skoro mamy za sobą Ligę Akademii, to jest jeszcze jedna istotna kwestia – za nami już dwa pierwsze turnieje kwalifikacyjne do Ligi Masters. Oczywiście były to turnieje otwarte, więc zapisać się mógł każdy (następne odbędą się 19.08 i 20.08, więc zbierajcie ekipę), a kwalifikacje zamknięte, rozpoczną się już 21 sierpnia. No dobra, to kto wygrał? Pierwsze otwarte kwalifikacje zwyciężyła ekipa Czerwonych (fun fact – w obu meczach finałowych, czyli Team MCE vs Elezen Esports oraz Czerwoni vs Buch Gaming ujrzeliśmy wynik 16:14, więc każda ekipa dała z siebie naprawdę wszystko). Ciężko tutaj mówić o dominacji, bo przeciwnicy stawiali opór. Mimo wszystko można powiedzieć, że to właśnie Buch Gaming było najtrudniejszym rywalem. W finale ekipa ReDa podjęła zwycięzców Summer League. Gracze Elezen Esports nie dali jednak rady powstrzymać rozgrzanych do czerwoności zawodników i musieli uznać ich wyższość. Szczerze mówiąc, nie kojarzę żadnego z graczy drużyny Czerwonych. Czyżby to jakieś nieodkryte perełki? 

W drugich kwalifikacjach wzięło udział więcej zespołów. Tutaj triumfatorzy rozgrywek musieli się nieco rozpędzić, by później gnać do przodu i pokonywać sprawnie swoich kolejnych rywali. PSQ początkowo męczyło się z ekipą Zawisza eSports, jednak w ostatecznym rozrachunku to duet Martwego i Djabua okazał się lepszy od Herbowa i FeaRziego. Osobiście liczę na to, że Zawisza eSports spróbuje jeszcze swoich sił, bo patrząc po statystykach nie wyglądało to źle. Przegrać 16:14 na zespół, który ostatecznie awansował do zamkniętych kwalifikacji? Dla mnie to jest wystarczający powód, by wystartować ponownie. Wróćmy jednak do ekipy Krystiana “MLoDego” Pluty – kolejni przeciwnicy nie byli już tak blisko jak poprzedni rywale. MIYAGI musiało uznać wyższość oponentów na mapie de_dust2, na której zdobyli tylko 7 punktów. Ekipa Michała “NTG” Zuzaka póki co bez szału ale czuję, że jeszcze namieszają w arrMY. xXx Esports z Marcinem “Niqqramem” Walasem na pokładzie poradziło sobie nieco lepiej, ale w tym starciu zabrakło skutecznego snipera. No cóż, jeszcze wrócisz do formy atoom, wierzę w ciebie. Na deser (zaraz zrozumiecie dlaczego to mikro dowcip) został knopers kokosowy. Wynik tego spotkania szczerze mówiąc mnie zaskoczył, bo chłopaki grają ze sobą już naprawdę długo. Oczywiście, to samo tyczy się ekipy PSQ, gdyż grali już wcześniej w barwach innej organizacji (WKS Śląsk Wrocław). W każdym razie, to właśnie PSQ może cieszyć się z awansu do zamkniętych kwalifikacji Ligi Masters. Panowie, w pełni zasłużone gratulacje!

Co jest jeszcze ważne? Wkrótce otworzymy (lub otworzyliśmy) serwery dla naszej społeczności. Póki co, na start serwer DM oraz arenka. Później wydaje mi się, że pójdziemy w stronę retake’ów. No dobra, wszystko fajnie, spełniacie marzenia Eliasza o własnych serwerach (true story), ale po co to komu, skoro jest mnóstwo innych serwerów do rozgrzewki? No wiecie, możecie się rozgrzewać na innych – nie ma sprawy, ale to na serwerach arrMY możecie zdobywać esport dolary. Wchodzisz sobie na warmup, sprzedajesz kilkadziesiąt headshotów, jesteś wysoko w rankingu, a esport dolary trafiają na twoje konto. Nie poszło Ci w tym miesiącu? Nie szkodzi! Bonus dostanie również osoba, która spędziła najwięcej czasu na serwerze. Wydaje mi się, że warto, tym bardziej, że planujemy zrobić kilka odcinków na nasz kanał youtube grając na tych serwerach. Jak będą wyglądać te odcinki? Jeszcze nie wiemy, ale coś tam z Eliaszem wymyślimy. 

Wydaje mi się, że to co chciałem napisać to napisałem. W sumie to nie wszystko, co chciałem, ale niektórych rzeczy nie mogę jeszcze ujawnić. Najważniejsze jest abyście pamiętali, że arrMY słucha głosów swojej społeczności. KMWTW.