Liga Akademii w arrMY – droga do esportowej kariery nigdy nie była prostsza!

Turnieje dla graczy solo i niepełnych drużyn w arrMY!
19 maja, 2021
“Wiem, że mogę polegać na swoich kolegach z drużyny” – Artur “Les” Leszczyński, In Game Leader GVC
27 maja, 2021

Projekt arrMY zwykło się nazywać akademią polskiej sceny CS-a. Od dziś to nazewnictwo nie będzie tylko powiedzeniem. Do inicjatywy dołączają największe organizacje esportowe w Polsce i tworzą specjalną Ligę Akademii. Uczestnicy projektu zostaną poddani obserwacji przez znane drużyny, a jeśli będą prezentować się obiecująco, zasilą szeregi akademii jednej z nich! Skompletowane zespoły zagrają w specjalnej lidze i zawalczą o ciekawe nagrody. Droga do esportowej kariery nigdy nie była prostsza!

Do grona organizacji, które zadeklarowały udział w Lidze Akademii na ten moment dołączyły Anonymo, Honoris, DrPepper, Lodis by Illuminar Gaming, Creative AVEZ, Team ESCA Gaming, Pompa Team oraz CLEANTmix. Kolejne zainteresowane drużyny, z którymi prowadzone są rozmowy, będą ogłaszane w ciągu najbliższych tygodni. Na stronie https://arrmy.pl/ pojawi się specjalna zakładka, w której aktualizowany będzie bieżący skład organizacji, które uczestniczyć będą w projekcie.

Całemu przedsięwzięciu widowiskowości doda funkcja draftu, z której korzystać będą mogli przedstawiciele organizacji. Każda z drużyn na esportowej scenie już teraz obserwuje zawodników występujących w rozgrywkach arrMY. Na początku sierpnia planowane jest około godzinne transmitowane show, w którym wszystkie organizacje wybierać będą zawodników do swojej akademii z puli dostępnych graczy. Po skompletowaniu składów, w połowie sierpnia, wystartują mecze ligowe, w których akademie będą rywalizować między sobą w formacie BO1 i w meczach “każdy z każdym”. Pierwszy sezon trwać będzie ponad miesiąc i zostanie zwieńczony fazą play-off. Po zakończeniu rozgrywek otworzy się okno transferowe, w którym drużyny i zawodnicy będą mogli zmieniać swoje dotychczasowe składy, a nawet pozyskiwać propozycję gry w głównych rosterach organizacji. Po zamknięciu okienka transferowego nastąpi czas na draft drugiego sezonu. Format kolejnej odsłony ligi będzie identyczny jak jej poprzednia wersja. Jeśli sytuacja pandemiczna w kraju się zmieni, finały drugiego sezonu zostaną rozegrane offline.

Stworzenie Ligi Akademii w arrMY daje wiele możliwości młodym zawodnikom i drużynom oraz otwiera całkiem nowy etap na polskiej scenie sportów elektronicznych. W jednym miejscu zostanie stworzony esportowy ekosystem, w którego skład będą wchodzić najważniejsze jego człony: społeczność CS-a i organizacje. Będzie to niezwykła szansa dla graczy, którzy chcą rozwinąć swoją esportową karierę. Zbudowana zostanie duża baza utalentowanych zawodników, chętnych do gry na najwyższym poziomie. Ten projekt ma być wyszukiwarką najzdolniejszych graczy, z której będą mogły korzystać niemalże wszystkie organizacje esportowe w Polsce. arrMY wciąż będzie mocno skupiać się na rozgrywkach zarówno na szczeblu amatorskim, jak i półprofesjonalnym. Każdy z graczy znajdzie tam miejsce dla siebie — bez względu na prezentowany poziom.

 arrMY może szczycić się już kilkoma sukcesami jeśli chodzi o wypromowanie talentów w CS-ie, zarówno zawodników, jak i trenerów. Dzięki uczestnictwu w projekcie polska scena usłyszała o Łukaszu “MWLKY” Pachuckim, młodym i utalentowanym snajperze, który występował w drużynie piratesports, był testowany w x-kom AGO oraz w mixie Styl Dynów, Pawła “byaliego” Bielińskiego. Duża część zespołu Tarczyński Protein Team składa się z chłopaków, którzy w arrMY występowali od pierwszych edycji: Jakub “G1elek” Gieliński, Kacper “Killkapi” Wierzewski, ostatni z nich grał nawet w finałach LAN-owych w Szczecinie. Szeregi tej samej drużyny do niedawna zasilał Karol “REV” Zieliński. Na czele TPT stoi trener Jakub “Inwood” Salwa, który współtworzył arrMY od samego początku. Kolejny coach, który wypłynął na szerokie wody dzięki arrMY to Michał “Kiro” Łoś były szkoleniowiec AVEZ Esport. W składzie “Ośmiornic” można zauważyć trzech adeptów akademii arrMY: Dominik “Warp” Murawa (niedawny IGL piratesports), Paweł “Pawkoem” Mitura oraz Rafał “sNx” Snopek. Ostatni z nich aż dwa razy sięgał po zwycięstwa w finałach wewnętrznych turniejów. Stawkę zamykają nicki z drużyny PL123 – Maciek “Pelle” Pellowski, Daniel “Lipton” Paul oraz Bartosz “Ślepy” Sobota. Ostatnia dwójka z nich świetnie prezentowała się podczas finałów LAN-owych pierwszej edycji, z czego Daniel zagwarantował sobie miejsce w składzie “piratów”. W szczecińskim zespole znalazł się również Szymon “sk1tt” Rogoziński, młody i niezwykle uzdolniony riffler. Niedawne ogłoszenie składu PGE Turów Zgorzelec Esport również ucieszyło zarząd arrMY, gdyż do zespołu dołączył Piotr “blacktear5” Kasiński, znany uczestnik. Każdy z tych graczy to wielki sukces projektu.

“Coraz więcej organizacji esportowych w Polsce, budując składy w CS:GO, myśli o młodych graczach. Zaczynają one perspektywicznie patrzeć na rozwój swoich drużyn. Projekt arrMY zrzesza ponad dwa tysiące młodych użytkowników, którzy na co dzień biorą udział w naszych rozgrywkach. Chcemy to wszystko wnieść na jeszcze wyższy poziom. Dążymy do tego, by każda polska organizacja uczestniczyła w naszej Lidze Akademii. Dzięki niej włodarze, trenerzy, przedstawiciele organizacji, będą miały dostęp do młodych graczy, którzy bardzo mocno się wyróżniają. Chcemy stworzyć esportowy ekosystem. Do arrMY może dołączyć każdy gracz, nawet ten o nieco słabszych umiejętnościach. Dzięki naszej platformie może on stopniowo dążyć do tego, by znaleźć się w jednej z najbardziej prestiżowych akademii. Dzięki funkcjonalnościom dostępnym w naszym serwisie, zawodnik może na początku znaleźć drużynę i wraz z nią brać udział w turniejach i ligach. Jeśli ktoś ma problemy z szukaniem zespołu, może dołączyć do specjalnych turniejów solo, gdzie system będzie w stanie dobrać brakujących kolegów do zespołu. arrMY oferuje również usługę “weryfikacji trenerskiej”, dzięki której szkoleniowcy, obserwując poczynania zawodnika, ocenią jego umiejętności pod wieloma względami i przydzielą ocenę od 1 do 10. Ocena weryfikacyjna jest bardzo pomocna przy dobieraniu graczy do wspólnej gry, a niezbędna do uczestnictwa w Lidze Akademii. Naszym zadaniem będzie utrzymywanie stałego kontaktu z przedstawicielami organizacji, którzy będą zajmować się działaniem akademii w naszym serwisie. Jako trenerzy będziemy podpowiadać, w którego gracza warto zainwestować, a którego wziąć do drużyny. Będziemy swego rodzaju promotorami młodych i utalentowanych zawodników” — mówi koordynator inicjatywy, Kuba “KubiK” Kubiak.

Jednym z wymogów uczestnictwa zawodników w Lidze Akademii jest dysponowanie kontem w panelu arrMY i posiadanie aktualnej weryfikacji trenerskiej. Obecnie arrMY jest jedyną platformą, która przyznaje poziom manualnie. Każdy z graczy poddawany jest indywidualnej obserwacji trenerskiej. Dzięki “esportowemu CV” wgląd do umiejętności i aspiracji zawodnika mają trenerzy oraz właściciele największych organizacji. Predyspozycje graczy mogą być ich biletem do światowej, esportowej kariery. Wraz z ogłoszeniem Ligi Akademii startuje promocja na zakup weryfikacji oraz esportowego CV w serwisie arrMY. Weryfikacja uproszczona kosztuje teraz 15 PLN (15 000 Esport Dollarów), weryfikacja pełna 29 PLN (29 000 Esport Dollarów), a “esportowa cefałka” jedynie 29 PLN (29 000 Esport Dollarów). Opis każdej usługi dostępny jest na stronie: https://arrmy.pl/weryfikacja.

Zamysł projektu Ligi Akademii skomentował założyciel i prezes arrMY, Bartosz Polender: Wierzymy, że nasz projekt będzie się stale rozwijał i spełniał potrzeby rynku skupionego wokół gry CS:GO, a w przyszłości także innych tytułów. W tym celu zaprosiliśmy do współpracy wszystkie największe organizacje w Polsce, które posiadają swoją CS-ową dywizję. Chcemy, aby skorzystały one z naszych zasobów i doświadczeń. Pragniemy wspólnie wypracować sposób szkolenia młodzieży, która stawia na swoją przyszłość w branży esportowej.

Projekt arrMY trwa już prawie dwa lata. Początkowym zamysłem była pomoc w znalezieniu głównej piątki graczy do szczecińskiej organizacji piratesports. Drugi sezon miał na celu dotarcie do młodych graczy i wesprzeć ich w pierwszych krokach kariery. Przez cały ten okres arrMY stworzyło swoją zaufaną społeczność i dużą bazę doświadczeń, z których może korzystać w najbliższych działaniach. W serwisie arrMY istnieje ponad dwa tysiące aktywnych kont zawodników, którzy rozgrywają swoje mecze. Stale organizowane są turnieje wewnętrzne, których łączna liczba wynosi już niemal 50. W sezonie arrMY teams wystartowała premierowa Liga OPEN, do której zapisało się 121 drużyn. Przed nami start kolejnej edycji Ligi OPEN, a także wyselekcjonowane poziomem zawodników Ligi RISING oraz MASTERS.

Stale trwają zaawansowane prace programistyczno-naukowe. To wszystko dzięki uzyskanej dotacji z Unii Europejskiej, która pozwoliła zaimplementować sztuczną inteligencję do procesu doboru zawodników do drużyn oraz zbierania najciekawszych statystyk z meczów. Wszystko po to, aby arrMY wciąż spełniało swoją misję: było idealnym miejscem do stawiania pierwszych kroków w esporcie i aby gracze o różnych umiejętnościach czuli się w arrMY jak profesjonaliści.