Wprowadzamy zmiany w Lidze Masters! Finały LANowe!

Pierwszy Finał LANowy w CS2 w Polsce: arrMY i PYSpace łączą siły w Kinguin Esports Lounge w Gdańsku
13 października, 2023
Liga Rising – rozgrywki wschodzących gwiazd arrMY ze zmianami!
14 lutego, 2024

Liga Masters jest zarezerwowana dla graczy, którzy reprezentują najwyższy poziom w rozgrywkach arrMY. Niesamowity refleks, przygotowane taktyki i gra zespołowa – to cechuje drużyny, które znajdują się w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na naszej platformie. By jeszcze bardziej uhonorować graczy, którzy będą brali czynny udział w najważniejszej lidze postanowiliśmy, że tym emocjom musi towarzyszyć jeszcze więcej emocji – tych z pewnością dostarczy możliwość rozegrania finałów na LANie!

Pewne sprawy pozostają niezmienne. Dziesięć najlepszych ekip będzie walczyć o punkty w lidze. Każdy mecz może przybliżyć lub oddalić drużynę od występu na LANie. Bez zmian pozostała również formuła kwalifikacji i występują tutaj trzy warianty otrzymania slota do Ligi Masters:

Wariant I – Drużyna zajęła w poprzednim sezonie dostatecznie wysokie miejsce, aby utrzymać się w lidze. W tym wypadku gracze czekają na oficjalne rozpoczęcie sezonu.

Wariant II – Drużyna nie zajęła w poprzednim sezonie dostatecznie wysokiego miejsca i musi walczyć w barażach. Dwie najlepsze drużyny z baraży, awansują do Ligi Masters.

Wariant III – Drużyna nie brała wcześniej udziału w Lidze Masters. W tym wypadku należy wygrać otwarte oraz zamknięte kwalifikacje, które będą prowadzić do rozegrania spotkań w barażach (rozgrywki opisywane w wariancie drugim). Dwie najlepsze drużyny z baraży, awansują do Ligi Masters.

Udział w finałach LANowych nie jest jedyną zmianą, która została wprowadzona. Doskonale wiemy, że wasze portfele pękają w szwach od Esport Dolarów – te możecie wymieniać na skiny lub vouchery do różnych sklepów. Chcieliśmy jednak, aby trzy najlepsze ekipy zostały uhonorowane czymś innym niż to, do czego przyzwyczailiśmy zawodników. Z tego względu, trzy najlepsze drużyny z fazy playoff ligi rozgrywanych na LANie, otrzymają nagrodę pieniężną, której wielkość jest zależna od zajętego miejsca. Nagrody prezentują się następująco:

Zajęcie pierwszego miejsca gwarantuje drużynie wygraną w wysokości 3000 PLN

Zajęcie drugiego miejsca gwarantuje drużynie wygraną w wysokości 1500 PLN

Zajęcie trzeciego miejsca gwarantuje drużynie wygraną w wysokości 500zł

Ostatnią najważniejszą zmianą, jest wprowadzenie wpisowego do Ligi Masters. Zdajemy sobie sprawę, że kojarzycie naszego rozgrywki przede wszystkim z możliwością rozgrywania meczów oficjalnych za darmo oraz wygrywania nagród. Musimy jednak zaznaczyć, że ze względu na wprowadzone zmiany, musieliśmy zastosować pewnego rodzaju zabezpieczenie. Chcemy, żeby wszystkie drużyny prowadziły walkę do końca. Walkowery i poddawanie się bez walki w naszej najważniejszej lidze nie powinno mieć miejsca, tym bardziej że stawka jest zdecydowanie większa niż zazwyczaj. Przypominamy, że mecze w Lidze Masters, są uwzględniane w rankingu cybersportu, a pnięcie się w górę powinno być równoznaczne ze sportowymi osiągnięciami. Reasumując wszystkie aspekty kwintesencji tematu doszliśmy do fundamentalnej konkluzji: gdy drużyna znajdzie się wśród dziesięciu ekip gotowych do podjęcia rywalizacji w Lidze Masters, gracze będą musieli uiścić wpisowe o łącznej wartości 150 PLN (30 PLN od osoby, nie wliczamy w kwotę trenera drużyny). Tak jak wspominaliśmy wcześniej – chcemy zadbać o wysoki poziom rozgrywek oraz być pewni, że będziecie walczyć do ostatniego punktu HP.

Mamy nadzieję, że zmiany, które wprowadziliśmy w tym sezonie, przypadną wam do gustu oraz zmotywują was do jeszcze cięższych treningów. Projekt arrMY tak samo jak zawodnicy – nie może stać w miejscu i stale musi się rozwijać. Jesteście naszym motorem napędowym i chcemy stworzyć dla was przestrzeń, o której będziecie pamiętać, gdy rozwiniecie swoje kariery do światowego poziomu.

Od graczy dla graczy – na zawsze w sercu projekt arrMY!