Liga Rising – rozgrywki wschodzących gwiazd arrMY ze zmianami!

Wprowadzamy zmiany w Lidze Masters! Finały LANowe!
2 lutego, 2024
Zmiany w 4 sezonie Ligi arrMY TFT! Przygotuj się na SET 11!
26 marca, 2024

Jeśli myśleliście, że zmiany obejmują jedynie graczy, którzy znaleźli się w Lidze Masters, to musimy was wyprowadzić z błędu. Choć turniej LANowy jest wciąż zarezerwowany dla uczestników najwyższej ligi w arrMY, to gracze Ligi Rising również będą mogli poczuć się zmotywowani dodatkową nagrodą, która czeka na nich w Fazie Playoff.

Rozpocznijmy zatem od informacji ogólnych. Tak jak w przypadku poprzednich edycji, do Ligi Rising można dostać się za pośrednictwem kwalifikacji lub otrzymać bezpośrednie zaproszenie do rozgrywek. Wiemy, że macie duszę sportowców i nie musimy was zachęcać do rywalizacji, jednakże musimy to napisać – nie czekajcie na zaproszenie, lecz walczcie o występ w Lidze Rising. To doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, poprawy taktyk oraz zgrania z drużyną. Dodatkowo, uczestnictwo w eliminacjach to dreszczyk emocji, które są przez nas tak pożądane. Nic innego tak nie nakręca, jak chęć udowodnienia, że jest się lepszym od rywala. To właśnie w kwalifikacjach macie możliwość, żeby to zrobić!

19.02 OPEN QUALI #1 http://tinyurl.com/arrMYS9Rising1

20.02 OPEN QUALI #2 http://tinyurl.com/arrMYS9Rising2

21.02 OPEN QUALI #3 http://tinyurl.com/arrMYS9Rising3

22.02 OPEN QUALI #4 http://tinyurl.com/arrMYS9Rising4

Obecne kwalifikacje rozgrywamy starym i dobrze wam znanym systemem. Od 9 sezonu zmieni się struktura awansu oraz spadków ligowych. 

Ile drużyn weźmie udział w Lidze Rising?

Do udziału w rozgrywkach Ligi Rising przeznaczyliśmy od 20 do 26 slotów. Doskonale wiemy, że drużyn grających na tym poziomie jest zdecydowanie więcej w szeregach arrMY, jednakże chcemy, żeby tylko najlepsi i najbardziej zmotywowani gracze brali w nich udział. Tak jak było to w przypadku Ligi Masters, tak również tutaj chcemy ograniczyć częstotliwość walkowerów.

Kto pójdzie wyżej, kto zostanie, a kto spadnie?

Liga Rising rządzi się swoimi prawami. Najłatwiej będzie to przedstawić w następujący sposób:

TOP 4 – bezpośredni awans do Ligi Masters

TOP 5-8 – Utrzymanie slota w Lidze Rising

TOP 9-12 – Spadek do baraży Ligi Rising (w przyszłym sezonie)

TOP 13-20 – Spadek do Ligi Open + Slot w closed quali do Ligi Rising (w przyszłym sezonie)

Faza zasadnicza – czyli co i jak

Podstawowe rozgrywki, będą trwały 4 tygodnie. W tym czasie każda drużyna musi rozegrać 10 spotkań, w których da z siebie wszystko. Każdy mecz wiąże się tradycyjnie z możliwością zarobienia esport dolarów. Zwycięska drużyna otrzyma ich więcej i będzie przybliżać się do wzięcia udziału w Fazie playoff.

Warto pamiętać, że każde spotkanie ma przypisaną domyślną datę spotkania, którą możecie edytować. Ma to jednak swoje ograniczenia, gdyż chcemy zintensyfikować rozgrywki. Z tego względu, termin meczu możecie umawiać w określonym zakresie dat podanym w systemie. Jeśli jednak będziecie zainteresowani datą, która nie mieści się w narzuconym okresie – skontaktujcie się z adminem. Z pewnością jakoś się dogadamy! Jeśli jednak nie dogadacie się z przeciwnikiem odnośnie daty rozegrania spotkania, system narzuci wam datę meczu.

Co jeszcze musicie wiedzieć?

Możliwość zgłaszania gotowości pojawia się dokładnie 10 minut przed spotkaniem. Gdy obie ekipy będą gotowe, system umożliwi rozpoczęcie banowania map w systemie BO1. Gdy wybierzecie mapę, na której rozegracie swój mecz, system poda wam adres IP do dedykowanego serwera. WAŻNE! Jeśli tylko wasza drużyna połączyła się z serwerem, pamiętajcie o wpisaniu komendy !ready, aby nie przyznano podwójnego walkowera. Jeśli przeciwnik nie pojawi się na serwerze w ciągu 10 minut, będziecie mogli użyć komendy !forfeit. Gdy obie drużyny wpiszą komendę !ready, mecz się rozpocznie i rozpoczniecie walkę o e$ i cenne punkty w tabeli.

O co walczycie w tym sezonie?

Jeśli scrollowaliście do tej części opisu – zachęcamy do przeczytania również pozostałej części artykułu. Pojawiło się kilka zmian, które będą dla was ważne. Jeśli macie już wszystko ogarnięte, to przejdźmy do tego, o co toczy się bój.

Pula nagród w Lidze Rising wynosi 6000 e$. Zależy nam na tym, aby każda drużyna rozwijała się i chciała osiągać coraz więcej. W Lidze Rising mierzyliśmy się z największym odsetkiem walkowerów. Z tego względu podjęliśmy decyzję o lekkim zmniejszeniu puli e$ w tym sezonie i zastąpiliśmy ją nagrodą pieniężną dla najlepszej drużyny. E$ z puli będziecie wygrywać do zakończenia Fazy Zasadniczej. Liczba otrzymanych punktów jest uzależniona m.in. od aktualnego miejsca w tabeli, liczby uczestników biorących udział w lidze oraz od tego, czy dana drużyna wygrała lub przegrała ostatni mecz. Każdy zawodnik po zakończeniu spotkania otrzyma odpowiednią liczbę e$ na swoje konto. 

W fazie Playoff bierze udział 8 drużyn. Będą one walczyć o awans do Ligi Masters oraz o 500PLN dla ekipy, która zajmie pierwsze miejsce. Pamiętaj – im więcej wygrasz meczów ze swoją ekipą, tym większą pulę zgarniesz na swoje konto.

Gotowi do podjęcia rywalizacji?