Najlepszą moją cechą jest aim – Krystian “KrystuuuS” Niedźwiecki

CZAS NA NAUKĘ, BO LIGA AKADEMII JUŻ ZA ROGIEM! NO, A POZA TYM… – NA MIDZIE! #10
1 września, 2021
Czas na update! – PATCH 1.63.0B
7 września, 2021

Krótko zwięźle i na temat. Krystian w żołnierskich słowach określił siebie, swój skład i jego przyszłość. Z zawodnikiem drużyny StylUliczny porozmawialiśmy na luzaku – stylem ulicznym. Czego brakuje arrMY, co kupiłby w naszym sklepie i kto jest najpiękniejszą kobietą na świecie? Serio, powiedział to.

Trochę czasu już minęło, ale braliście udział w Skinwallet Cupie. W finale przegraliście spotkanie na drużynę Underdogs. Co tam poszło nie tak?

Najgorsza była pierwsza mapa, którą przegraliśmy wynikiem 16:4. Szczerze mówiąc, nasze zgranie jeśli chodzi o zespół, było naprawdę przeciętne, aby nie powiedzieć, że słabe. Był też kłopot z ustalonymi pozycjami, bo każdy grał inną. Wymagało to podjęcia kilku decyzji i obecnie występujemy w nowym, odświeżonym składzie. Z głównego składu pozostałem tylko ja oraz Desercik. Jeśli chodzi o Ski3era, to już wcześniej z nami współpracował, jednakże nie miał on wystarczająco dużo czasu, by móc się w pełni poświęcić drużynie. To nie jest tak, że skład wymieniliśmy zaraz po przegraniu finału – próbowaliśmy podjąć próbę reanimowania zespołu, ale nic z tego nie wyszło. Teraz wszystko idzie w dobrym kierunku. 

Summer League również w pewnym momencie odpuściliście. Co było powodem dla podjęcia takiej decyzji?

Było to spowodowane wcześniej wspomnianymi zmianami w składzie, ale również nie chcieliśmy pokazywać, jak będzie wyglądał nasz team po roszadach.

Ostatecznie wreszcie udało się coś wygrać i przeszliście przez otwarte kwalifikacje do Ligi Rising. W czym upatrujecie swojej szanse na wygranie zamkniętych quali?

Przed zamkniętymi kwalifikacjami planujemy naprawdę dużo treningów. Wśród zakwalifikowanych zespołów są naprawdę mocne drużyny, ale wierzymy w swoje umiejętności i mamy nadzieje, że uda nam się dostać do Ligi Rising. By to osiągnąć z pewnością potrzebujemy jeszcze popracować nad komunikacją. Jest ona u nas na wysokim poziomie, ale jest kilka niedociągnięć, które mogą nam pokrzyżować plany. Do startu kwalifikacji z pewnością uda nam się wyeliminować jakieś błędy. W gruncie rzeczy potrzebujemy tylko tego oraz taktyk, bo aim stoi u nas na naprawdę wysokim poziomie.

Można was postrzegać dalej jako mix, czy może jako drużynę bez organizacji?

Dalej jesteśmy tylko mixem. Upłynęło zbyt mało czasu, by móc nazwać nas pełnoprawną drużyną. Nie oznacza to, że nie dostajemy ofert od organizacji. Jest ich całkiem sporo, ale zdecydowanie nie spełniają one naszych wymagań. Nie są one wielkie, a powiedziałbym, że wręcz podstawowe. Mam na myśli serwer do treningów, teamspeak, managerów, którzy znają się na rzeczy i robią to z chęcią, a nie na odwal się oraz koszulek, bo to zawsze fajny item. Sprowadza się to do tego, że czekamy na tą jedną, jedyną organizację.

Jakie są twoje najlepsze i najgorsze cechy jeśli chodzi o grę? 

Najlepszą moją cechą jest aim. Chodzę i zabijam – proste. Bez znaczenia czy to AWP czy AK-47. Natomiast jeśli chodzi o moją najgorsza cechę, to szczerze mówiąc czasami za bardzo się denerwuje. Czasami daje się ponieść emocjom, ale sprawnie się uspokajam i kontynuuje grę. Cały czas pracuje nad sobą, więc jestem pewny, że kiedyś opanuje to do takiego poziomu, na którym nie będę już tak mocno odczuwał złości. Oprócz pracy nad sobą, używam też piłeczki antystresowej no i szczerze mówiąc robi robotę.

Przeglądając sklep na arrMY, która rzecz Ciebie najbardziej interesuje?

Zdecydowanie biurko. Te na którym gram obecnie nie spełnia moich oczekiwań i jest stanowczo za małe. Marzy mi się biurko stricte gamingowe i ostrzę sobie zęby na to, które znajduje się w sklepie arrMY.

Jaki typ treningu indywidualnego jest według Ciebie najlepszy?

Mój trening indywidualny to 1500 fragów na CSGOHUBie, później 500 fragów z AWP również na CSGOHUBie, a kończę na godzinnym graniu deathmatcha. Codziennie. To sporo czasu, ale wydaje mi się, że to powinno być standardem u większości zawodników, jeśli chcą do czegoś dojść. Oczywiście, można wejść tylko na 30 minut deathmatcha, bo każdy rozgrzewa się ile chce, ale nie jestem pewny, czy jest to wystarczająca ilość czasu.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale całkiem sporo drużyn z podziemia się rozpadło w ostatnim czasie. Wnioskuje to tylko po cmentarzysku fanpage’y na Facebooku, ale interesuje mnie, czym jest to według Ciebie spowodowane.

Również to zauważyłem. Może dlatego, że zaraz zaczyna się szkoła, albo po prostu chłopaki nie zgrywają się, nie chcą kontynuować dalszej przygody w tej drużynie i “organizacja” wtedy umiera. Pamiętajmy, że w sporej części tych organizacji założyciel jest również graczem i po którejś z kolejnych prób, może się odechcieć budowania czegoś. 

Jak myślisz – kiedy wyjdzie nowa aktualizacja do CS:GO i co ona zmieni?

Liczę na Source 2. Silnik niedomaga od dłuższego czasu, przez co gra się niekomfortowo. Spadki fpsów z 350 do 30 utrudniają grę, a doskonale wszyscy wiemy, że często dzieje się to w kluczowych momentach. Naprawdę chciałbym zobaczyć jakąś większą aktualizacje. Mam nadzieję, że pojawi się one przed końcem tego roku, ale zobaczymy jak będzie. Spodziewam się niestety tylko nowej operacji.

Co według Ciebie mogłoby przyciągnąć więcej ludzi do gry w arrMY?

Według mnie powinno być więcej turniejów. Jest ich za mało. W przeciwieństwie do lig, rozegranie turnieju trwa tak naprawdę chwilę. Jest też większa szansa na wygraną.  

Jakie macie plany z chłopakami na najbliższe miesiące?

Przede wszystkim celujemy w zwycięstwo w kwalifikacjach do IEM Fall 2021, dostać się do Ligi Rising, zwyciężyć w kwalifikacjach do V4 Festival Europe Open oraz w następnym sezonie dobrze poradzić sobie w rozgrywkach ESEA. Będzie ciężko, ale mam nadzieje, że się uda. Korzystając z okazji, pozdrawiam najpiękniejsza kobietę na świecie Jjulcixx.