“Grając w CS:GO dostałem kilka razy VAC bana.” – Kamil “kamo” Frąckowiak
18 września, 2022
“Nie chcę wskazywać palcem, ale z powodu jednej osoby drużyna się rozpadła.” – Bartłomiej “xVizzu” Maciorowski
2 października, 2022

Organizacja Lucid Dreamers powstała 10 kwietnia 2022. Pomysł zrodził się podczas transmisji turnieju Counter Strike: Global Offensive. Trzon zarządu tworzą: Adam “Niezły” Rejnert , Daniel “KunGSan” Bladowski oraz Tomasz “Kwiatek” Kwiatkowski.

Celem organizacji od samego początku było stworzenie domu dla utalentowanych, młodych zawodników, którzy widzą swoją przyszłość jako profesjonalni esportowcy. Lucid Dreamers zrzesza w swoich szeregach graczy w trzech grach – Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, Valorant. We wspomnianych trzech tytułach, organizację reprezentuje zarówno główny skład, jak i akademia (Lucid Dreamers w Valorancie reprezentuje dodatkowo trzecia formacja pod nazwą “beta”). Jak podkreśla jeden z założycieli Daniel “KunGSan” Bladowski, nie wykluczają poszerzenia swoich działań o kolejne tytuły i dywizje.

Do największych osiągnięć organizacji z pewnością można zaliczyć 22 miejsce w ranking Cybersportu. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc najbliższe plany drużyny CS:GO to dołączenie do czołówki zespołów z naszego kraju. Do najbliższych planów zawodników Valoranta należy zaistnienie i ukazanie umiejętności, a gracze z dywizji League of Legends będą walczyć o możliwość rywalizacji w Lidze Ferrus oraz Ultralidze.

Nazwa organizacji nawiązuje do przekłuwania marzeń w rzeczywistość, a logo symbolizuje szkielet wilka, który ma wzbudzać lęk w sercach przeciwników. Organizacja obecnie posiada w swoich szeregach niemal 50 osób związanych z projektem.

CIEKAWOSTKI

Prawie każdy gracz Lucid Dreamers posiada dodatkowe hobby. Oto kilka sukcesów, którymi mogą pochwalić się zawodnicy.

VALORANT GŁÓWNY SKŁAD

“Yummy” – Mistrz polski oraz zawodnik “Bydgoszcz Archers” w futbolu amerykańskim

“ghst”- Wicemistrz turnieju szachowego w wieku 13

“still1233” – Reprezentant Polski pierwszego meczu w piłkę nożną na stadionie narodowym (teraz PGE narodowe) w Warszawie

VALORANT BETA

“KRZYSIEK” 12 lat grania w piłce ręcznej w drużynie Spr Chrobry Głogów

“MatEErek” 1 miejsce w małopolsce siatkówka (Sparta Kraków)

COUNTER STRIKE GŁÓWNY SKŁAD

“Guzman” – 3-cia liga juniorów piłki nożnej

COUNTER STRIKE AKADEMIA

“tassen” – Extraklasa juniorów w piłce nożnej w drużynie “Górnik Zabrze” oraz wygrana 1v1 dla Enea w Counter-Strike.