Ruszają zimowe rozgrywki VALORANT w arrMY!
26 listopada, 2022
Poznaj komentatora! – Damian “Brank0” Laszczak
11 grudnia, 2022

Organizacja The Night Clan powstała w 2018 rok, lecz po 18 miesiącach została zawieszona ze względu na innego projekty. Można rzec, że drużyna przeżywa swój renesans, między innymi ze względu na zmiany, które pojawiły się w zarządzie. Jest w tym duża zasługa Marka Izdebskiego (przyjaciel głównego założyciela), który zainicjował powrót The Night Clan na podziemne salony.

Historia powstania organizacji nie wybija się na tle reszty. Grupa znajomych postanowiła spróbować swoich sił w esportowej rywalizacji, organizując treningi kilka razy w tygodniu. Obecnie skład wygląda inaczej i jak mówi założyciel Patryk Gwiździł, organizację reprezentują teraz zawodnicy o dużo wyższych umiejętnościach.

W organizacji znajdują się jedynie entuzjaści esportu, więc celem organizacji jest poszerzanie wiedzy na temat sportów elektronicznych oraz oferowanie utalentowanym zawodnikom możliwości rozwojowych. Biorąc pod uwagę obecny kryzys na rodzimej scenie, jest to zachowanie godne pochwały.

Trzon organizacji stanowi drużyna CS:GO. We wcześniejszych latach w szeregach organizacji znajdowała się również ekipa złożona z graczy League of Legends, jednak nie sprawdziła się ona w organizacji TNC. Nie oznacza to jednak, że zarząd chce skupiać się jedynie na jednej grze. W odległych planach maluje się możliwość stworzenia miejsca dla graczy Apex Legends.

Zawodnicy mogą pochwalić się osiągnięciem 2 miejsca podczas LANa w Radomiu oraz 3 miejsca w Bielsku-Białej. Jeśli chodzi o wyniki online, to do sukcesów zaliczają PLAYOFFY w lidze arrMY. Choć osiągnięć nie ma wiele, to z pewnością wraz z czasem poświęconym na treningi, pojawi się ich jeszcze więcej. Najbliższe plany drużyny to nie tylko zwycięstwo w lidze arrMY, ale również zakwalifikowanie się do grupy pretendentów Polskiej Ligi Esportowej.

Nazwa organizacji powstała podczas burzy mózgów – miało być mrocznie i groźnie. Obecnie założyciel The Night Clan podchodzi do tego z dystansem, ale również dużym sentymentem, dlatego nazwa nie uległa zmianie.

Ciekawostki o organizacji The Night Clan.

– Średnia wieku zawodników to zaledwie 18-19 lat,

– Chłopaki pochodzą miejscowości ulokowanych w całym kraju, lecz znają się od lat,

– Aż trzy dywizje CS:GO reprezentowały organizację The Night Clan podczas jej początków,

– Właściciele organizacji są muzykami,

– Po prawie dwuletniej przerwie, skład drużyny CS:GO pozostał praktycznie niezmieniony,

– Założyciel organizacji został zachęcony przez młodszego brata, do wejścia w świat esportu. Brat Patryka obecnie jest trenerem dywizji CS:GO.