Poznaj komentatora! – Damian “Brank0” Laszczak

Poznaj drużynę! – The Night Clan
3 grudnia, 2022
arrMY Quick Shots! – Igor “KeegaN” Skórzewski
16 grudnia, 2022

Damian “Brank0” Laszczak jest z południa Polski, a konkretniej okolic Bielska-Białej. Pasją do esportu zaraził się za czasów liceum, kiedy największe triumfy święciło w pełni polskie Virtus.pro. Nigdy nie grał na poziomie profesjonalnym lub półprofesjonalnym, ale nie przeszkadzało mu to, żeby w pełni czerpać radość z gry.

Za czasów Counter Strike’a 1.6 najczęściej można go było spotkać na serwerach społecznościowych. Do jego ulubionych modyfikacji można zaliczyć: deathrun, jail break, soccerjam oraz diablo. Wraz z przejściem na Counter Strike’a Global Offensive, jego preferencje nieco się zmieniły i swój czas zaczął poświęcać na Match Makingi oraz serwery z grą 4fun.

Damian nie jest związany jedynie z produkcją Valve. Jak sam mówi, jest ogromnym fanem formuły 1, więc również w tego rodzaju wirtualnych wyścigów, możemy usłyszeć jego komentatorski głos. Brank0 uważa, że simracing to jedna z najbardziej rozwijających się scen esportowych ze względu na rosnącą popularność Formuły 1 oraz to, że właściciele tego sportu mocno stawiają na rozwój rywalizacji elektronicznej.

Interesują go również inne esportowe gry, między innymi Rocket League oraz PUBG. Mówi, że całkiem nieźle idzie mu na wirtualnej murawie FIFY, więc chętnie bierze udział w turniejach LANowych oraz zdarza mu się komentowanie rozgrywek, głównie w trybie Wirtualnych Klubów.

Swoją przygodę z komentowaniem CS:GO rozpoczął na początku roku. Jako caster, swoje pierwsze mecze wzbogacał głosem niższych tierów w rozgrywkach ESEA. O projekcie arrMY dla komentatorów dowiedział się, śledząc nasz fanpage. Próbując swoich sił w naszych szeregach, chce czerpać z doświadczenia innych osób zaangażowanych w ten projekt oraz stale rozwijać się jako komentator. Uważa też, że to doskonała szansa, by skomentować jeszcze więcej spotkań, gdyż wychodzi z założenia, że ,,im więcej meczów komentowanych tym lepiej!”.