Przed nami ostatnie turnieje – podsumowanie #ARRMY 2.0

Mamy ponad 90% skuteczności w stawianych przez nas ocenach – Fizer o #ARRMY 2.0
14 listopada, 2020
W fazie pucharowej będzie naprawdę wysoki poziom – Klusek o #ARRMY 2.0
21 listopada, 2020

Za nami cztery z ośmiu One Day Cupów. Na serwerach wiele się działo, a emocje niekiedy sięgały zenitu. Zacięte mecze, utalentowani gracze i żywiołowi komentatorzy to główne powody, dla których z chęcią śledziło się dotychczasowe rozgrywki. To na szczęście nie koniec. Przed kolejnymi spotkaniami sporządziliśmy małe podsumowanie turniejów. Oby najbliższe dni przysporzyły nam podobnych wrażeń.

ONE DAY CUP #1

Turnieje #ARRMY 2.0 ruszyły pełną parą! Pierwszego dnia, do rozgrywek przystąpiło 19 zespołów. Komentarzem wybranych spotkań zajął się Jakub “mil3k” Milewski, który idealnie wpasował się w piracką gwarę. Na prawdziwie zacięte pojedynki musieliśmy czekać do ćwierćfinałów, gdzie w dwóch meczach ujrzeliśmy wynik 16:14 oraz jeden mecz, do którego potrzebna była dogrywka. Do walki o finał, stanęły ze sobą drużyny:

Rzelastfo (PeTer, skize, SYXJAE, KreyVex, PEZ) vs Spryciarzepl (djabeu7, eloloetam, zdk, zOO, Stop3x) Wynik: 10:16

whatever (destroj, BiednY, Treizerro, ukash, Brain) vs AlienZ (bliqje, NTG, Mikey, breaK, Sm0Ke Wynik: 16:2 

Najbardziej wyróżniającym się graczem z obu meczów, z pewnością był Maciej “destroj” Deorocki. Zdobył on 28 eliminacji, przy jedynie 7 śmierciach w ciągu 18 rund. Z pewnością pomogło mu spore doświadczenie, które już wcześniej zdobywał na scenie. To dzięki niemu mecz dla drużyny “whatever” był niczym spacerek.

ONE DAY CUP #2

Już kolejnego dnia, na horyzoncie jawił się następny One Day Cup. Tym razem, do udziału w turnieju zgłosiło się 17 drużyn. Część z nich to zespoły, które poprzedniego dnia również brały udział w zmaganiach projektu #ARRMY 2.0. POPISÓWKA (freo, Woocash, KatkaxD, Wierzba, Fenix) zdecydowanie się popisała, ponieważ wygrała wszystkie mecze, tracąc jedynie 10 rund! Do najbardziej zaciętych pojedynków ćwierćfinału, z pewnością można zaliczyć mecz Dobrechlopaki (aV, MeHow, AXECHO, caqes, Cold) vs 4LC (WALLANCE, suciak, VezQui, -GR-, Beast), który zakończył się wynikiem 19:17. Wydaje się, że dobrechlopaki byli zmęczeni poprzednim spotkaniem, ponieważ wynik następnej mapy jest chyba najbardziej frustrującym dla każdego gracza. Ekipa encepence w składzie: TypowY, Distu, DymBny, B1@ly, cwany okazała się lepsza i zakończyła mecz wynikiem 16:14.

Drugi dzień turniejowy pokazał, jak ważna jest współpraca w zespole. Drużyny charakteryzowały się synergią i z pewnością to właśnie ona doprowadziła encepence i Popisowke do finału One Day Cupu.

ONE DAY CUP #3

Trzeci dzień w projekcie #ARRMY 2.0 był dotychczas najbardziej obleganym. W rozgrywkach wzięło udział aż 22 drużyny, co jest na ten moment rekordem. Można było też zaobserwować, że wiele drużyn się nie poddaje i w dalszym ciągu nie postawiło na roszady w swoich składach. POPISÓWKA wczoraj straciła jedynie 10 rund, a dziś straciła miano ekipy, która w całym One Day Cupie przegrała najmniej rund. Obecnie na tronie zasiada zespół AntyDPM (TicQ, blacktear5, Jakras, sNx, Futrzak), który oddał we wszystkich meczach jedynie 6 rund! Taki wynik robi wrażenie tym bardziej, że cała drużyna miała podobne statystyki i żaden gracz nie wyróżniał się od reszty. Drugim zwycięzcą rozgrywek okazał się zespół “ty no nie wiem” (Desi, eYs, xitee,Fylli, Xydoo), w którego skład wchodzą między innymi zawodnicy z poprzedniego sezonu #ARRMY. Ich droga była nieco trudniejsza niż ekipy AntyDPM, ale również nie należała do najcięższych. Przeciwnicy zdołali zabrać drużynie Desiego kolejno 4 rundy w ro16, 5 rund w ćwierćfinałach oraz 8 rund w półfinale. Wyróżnić należy snipera Xydoo, który dwukrotnie zdobył powyżej 20 fragów na mapę. 

ONE DAY CUP #4

Czas leci szybko i nieubłaganie, co oznacza, że jesteśmy już w połowie Projektu #ARRMY 2.0. Drużyny są tego świadome, więc nieustannie próbują swoich sił, aby dostać się do finału rozgrywek. Patrząc na drabinkę rozegranych spotkań, można zauważyć, że ekipy, które w poprzednich dniach dochodziły do ćwierćfinałów lub półfinałów, wciąż nie mają problemów, by się dostać do tego etapu turnieju. Część z nich przebiła się tego dnia do ½ zawodów i wygrała swoje spotkania, co skutkuje awansem do finałowych rozgrywek. Cieszymy się, że doczekaliśmy się naprawdę emocjonujących półfinałów.

Totalnersi (frank0, ben, SenQu, CRUTION, misioREX) vs 656GanG (-PikeY-, PeTeRoOo, _biko, Semtek, Himura)

dobrechłopaki (aV, MeHow, AXECHO, caqes, Cold) vs koxskladzik (GoLdi, Bakasura, mikipal, Roche, Hezz)

Oba mecze zakończyły się wynikiem 16:14 dla pierwszych wymienionych drużyn. W zespole Totalnersi, podczas najważniejszego meczu, ciężar gry wzięli na siebie frank0 i CRUTION. Oboje zdobyli aż 28 zabójstw, a ich KDR wynosiło odpowiednio 1.40 oraz 1.22. Jeśli chodzi o drużynę dobrechłopaki, grali oni współmiernie. Podczas półfinałów żaden gracz nie odstawał od reszty. Każdy był dla siebie wsparciem i mogli na siebie liczyć w najtrudniejszych momentach, co doprowadziło ich do zwycięstwa.