Turnieje dla graczy solo i niepełnych drużyn w arrMY!

“Nie spinać się i podchodzić do gry na luzie” – Mateusz “maatt” Pawełek, zawodnik Team MCE X
15 maja, 2021
Liga Akademii w arrMY – droga do esportowej kariery nigdy nie była prostsza!
26 maja, 2021

Nastąpił nowy rozdział w rozgrywkach arrMY. Teraz nie tylko pełne drużyny mogą próbować swoich sił i stawać w szranki, by wygrywać esport dolary, ale również gracze, którzy poszukują ekipy do wspólnego grania. W turniejach solo, bo o nich mowa, może grać każdy – niezależnie od tego, czy już wcześniej brał udział w zmaganiach arrMY. Celem rozgrywek jest pomoc w stworzeniu zespołu, który będzie w stanie rywalizować z najlepszymi. Cenne nagrody zdobędą dwa najlepsze zespoły oraz najbardziej wyróżniający się zawodnik.

W turnieju mogą wziąć udział gracze zarejestrowani w serwisie arrMY, którzy nie posiadają zespołu, ale również drużyny, które są w trakcie poszukiwań zawodników. Celem rozgrywek jest niesienie pomocy w znalezieniu kompanów do gry, którzy później staną z wami ramię w ramię, podczas innych zawodów. System doboru zawodników został skonstruowany tak, by dostosować się do poziomu reszty graczy. Najważniejszymi zmiennymi są wcześniej wspomniany poziom, ilość meczów rozegranych w ramach arrMY oraz wasza nominalna pozycja.

Algorytm dobierania graczy w drużyny i kompletowania składów jest skuteczniejszy, gdy gracz posiada poziom umiejętności na swoim profilu. Zakup weryfikacji nie tylko pomoże w znalezieniu drużyny podczas turniejów solo, ale również może okazać się bardzo pomocny, gdy któraś z drużyn będzie poszukiwała zawodnika w ramach innych rozgrywek arrMY. Niezwykle istotne jest, aby upewnić się co do wybranej pozycji. Może to zwiększyć wasze szanse na dołączenie do drużyny, która potrzebuje zawodnika o konkretnych umiejętnościach. Mimo wszystko może zdarzyć się, że dwóch zawodników (poza rifflerami, gdyż system stara się dobrać graczy w składzie 1x IGL, 1x SNIPER, 3x RIFFLER), będzie miało tą samą pozycję. System wykona taki ruch tylko dla waszego dobra, aby zespół był zbliżony do siebie poziomem umiejętności.

Co z zawodnikami, którzy nie mają poziomu w systemie arrMY? Odpowiedź jest niezwykle prosta –  gracz, który nie posiada levelu, lecz wcześniej uczestniczył w jakichkolwiek rozgrywkach w ramach arrMY, zostanie dopasowany do drużyny za pomocą punktów umiejętności, które zostały zaczerpnięte z poprzednich gier zawodnika. Każda osoba, która jest zupełnie nowa i będzie to jej pierwszy turniej w arrMY, zostanie przydzielona do formacji w sposób losowy, uwzględniając pozycję, którą gracz wybrał na swoim profilu. Każdy mecz oraz statystyki będą niezwykle istotne dla tej osoby, gdyż podczas kolejnych rozgrywek, system jeszcze dokładniej będzie w stanie dopasować zawodnika do zespołu. 

Zajęcie pierwszego miejsca gwarantuje wszystkim zawodnik z drużyny otrzymanie nagród rzeczowych w postaci myszek Gamesir GM300 oraz skarpet piratesports, jak i również weryfikację trenerską i personalizowane, esportowe CV, które ułatwi znalezienie zespołu w przyszłości. Wgląd do “cefałki” będą miały największe organizacje esportowe w Polsce i na świecie. Gracze, którzy zajęli drugie miejsce, otrzymają pady Gamesir T4 Pro, podkładki pod mysz piratesports w rozmiarze M oraz skarpetki w pirackim wzorze. Chcemy wyróżnić również najlepszego gracza zawodów, dlatego MVP turnieju wejdzie w posiadanie pada Gamesir Falcon F4 oraz skarpetek z żółtymi czachami.

Turnieje w ramach arrMY dla graczy solo to kolejny wielki krok. Robimy to wszystko dla graczy, by nie tylko ułatwić znalezienie drużyny zawodnikom, ale również aby stale zwiększać poziom gry polskich zespołów. Każde działanie w ramach arrMY jest zawsze podyktowane dobrem oraz chęcią wspierania każdej osoby, która chce z nami tworzyć tę wspaniałą społeczność.