Valorant od nowego roku w arrMY – startuje pierwsza Liga Valoranta w Polsce

Wracamy! – NA MIDZIE #15
28 listopada, 2021
Irytuje mnie, gdy przegrywamy ważne “oficjale” na własne życzenie – Marcel “Marthiall” Nowak, zawodnik Scar Five
17 grudnia, 2021

Projekt arrMY rozszerza swój zakres działań o kolejny tytuł esportowy, jakim jest Valorant. Już na początku przyszłego roku na platformie wystartują pełnoprawne rozgrywki składające się z lig i turniejów. Tak, jak podczas trwającego projektu związanego z CS-em, zostanie stworzony esportowy ekosystem oparty na rozwoju graczy i drużyn. Całe wydarzenie to wielki krok dla sceny Valoranta w Polsce. 

Pierwsze mecze zaczną się już w styczniu 2022 roku. Na starcie czeka nas turniej Welcome Cup, którym arrMY przywita starych i nowych użytkowników, aby dać im okazję do przyzwyczajenia się do działania serwisu. Następnie planowo wystartować mają dwie ligi: Open oraz Masters. Do pierwszej z nich zapisy będą otwarte, a liczba miejsc nieograniczona. W drugiej zaś wystąpią znane już drużyny ze sceny Valoranta oraz najlepsze zespoły, który awansowały z otwartych kwalifikacji. Na zwycięzców czekać będzie spora liczba esport dolarów, czyli wirtualnej waluty obowiązującej w serwisie arrMY, za którą mogli będą kupić przedmioty oraz usługi w platformowym sklepie. Pula nagród zostanie ogłoszona bliżej terminów rozgrywek.

Nowy rok to idealna okazja, by postawić kolejny krok w kierunku rozwoju platformy i dodać nowy tytuł do rozgrywek arrMY. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, który obecnie nie oferuje cyklicznie powtarzających się zmagań w Valorancie. Brakuje również miejsca, w którym gracze mogliby doskonalić swoje umiejętności i jednocześnie gromadzić fundusze za sprawą swojej gry. Projekt arrMY od początku istnienia był nastawiony na rozwój zawodników i obrany wcześniej kierunek pozostał niezmienny.

Projekt arrMY był dotychczas kojarzony głównie z grą Counter Strike: Global Offensive. Dzięki niemu na szerokie wody esportowej kariery wypłynęło kilku zawodników, którzy mieli już możliwość pokazania się szerszej publiczności. Mowa tu między innymi o Łukaszu “mwlky” Pachuckim, który reprezentował barwy Illuminar Gaming oraz Piotrze “blacktear5” Kasińskim, który jeszcze do niedawna rozgrywał swoje mecze w Anonymo Esports. Już wkrótce przed taką szansą staną zawodnicy produkcji Riot Games, którzy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas turniejów i rozgrywek ligowych.

“Przed nami nowy rozdział projektu arrMY. Na początku 2022 roku szykują się dwie, bardzo duże zmiany w naszym serwisie. Po pierwsze: zostanie dodana nowa gra – Valorant, w której będziemy chcieli uruchomić wszystkie struktury, które posiadamy w CS:GO. Dodatkowo nowy rok oznacza również dla nas wyjście z fazy BETA, co zostanie zwieńczone odświeżoną graficznie wersją serwisu. Skupiając się jednak na najważniejszym, czyli Valorancie, zapraszamy wszystkie osoby, które rywalizują w tytule od Riot Games. Znajdziecie u nas rozgrywki dla każdego szczebla umiejętności – na czele z w pełni zautomatyzowaną Ligą Open. Będziemy dążyć do stworzenia największej bazy graczy Valoranta w Polsce, by ułatwić im znajdowanie drużyn, jak i pojedynczych kolegów do gry. Sceno Valoranta – nadchodzimy i nie możemy się doczekać!”komentuje duże zmiany koordynator projektu arrMY, Kuba “Kubik” Kubiak.

Tak prezentują się pierwsze wizualizacje strony z Valorantem:

arrMY jak dotąd zorganizowało 9 lig i ponad 70 turniejów w Counter Strike’a: Global Offensive, w których łączna pula nagród wyniosła ponad 100 000 PLN. W miniony weekend wystartowała międzysezonowa otwarta liga o nazwie Winter League, do której zapisało się 117 drużyn.

Progres projektu jest sygnałem dla zarządzających, że zainteresowanie rozgrywkami online oraz samorozwojem zawodników nie przestanie słabnąć. Dlatego od następnego roku przeprowadzone zostanie pełne odświeżenie szaty graficznej, które znacznie poprawi wizualny odbiór przy korzystaniu z serwisu. 

Najnowsze informacje dotyczące wprowadzenia Valoranta do arrMY oraz odświeżenia szaty graficznej można zobaczyć na social mediach projektu:

FB: https://www.facebook.com/arrmygg​​​ 
IG: https://www.instagram.com/arrmygg​​​  
TT: https://www.twitter.com/ARRMYgg​​​  
YT: https://www.youtube.com/channel/UCf9ytACTH0msF5kO79ASZWQ
WWW: https://arrmy.pl/ oraz https://news.arrmy.pl/