Za nami dwa dni fazy pucharowej – podsumowanie #ARRMY 2.0

Koniec fazy meczowej – podsumowanie #ARRMY 2.0
23 listopada, 2020
Duże zaskoczenie w kolejnych dwóch dniach fazy pucharowej – podsumowanie #ARRMY 2.0
27 listopada, 2020

Pierwszy dzień dawał nadzieję wielu zespołom, drugi natomiast brutalnie zweryfikował rzeczywistość. Kto odpadł z turnieju, a kto może się cieszyć z pozostania w drabince wygranych? Przekonajcie się czytając nasz krótki artykuł o dwóch pierwszych dniach fazy turniejowej projektu #ARRMY 2.0.

Faza pucharowa Day #1

W poniedziałek około godziny 22. zakończył się pierwszy dzień długo wyczekiwanej fazy pucharowej projektu #ARRMY 2.0. Wszystkie drużyny rozegrały mecze w formacie BO3 i dały z siebie naprawdę wszystko. Część z nich, mimo ogromnych starań, spadła do drabinki przegranych. Oznacza to, że każdy wciąż miał szansę na wygranie całego turnieju. Spośród wszystkich starć najbardziej wyróżniły się dwa pojedynki. Pierwszym z nich było spotkanie AntyDPM (TicQ, blacktear5, Jakras, sNx, Futrzak) przeciwko BongoBang (sttenseye, -GR-,  DEJ JON, -saizerr-, MJ). Drużyna MJa została zdominowana przez przeciwników zarówno na mapie de_mirage, jak i na de_inferno. BongoBang było w stanie zabrać przeciwnikom jedynie 3 rundy na pierwszej oraz 3 rundy na drugiej mapie. Największą liczbę fragów zdobył IGL drużyny ANTYDPM –  Jakras. Zdobył on aż 42 eliminacje w ciągu 38 rund i uzyskał rating KDR na poziomie 3.0. 

Meczem, który dostarczył najwięcej emocji był mecz formacji Medycyna (RAKU, NESTEA, NEEXUS, AxM, Hypex) przeciwko drużynie POPISÓWKA (freo, Woocash, KatkaxD, Wierzba, Fenix). O ile de_train był stosunkowo łatwy do wygrania przez ekipę Hypexa, tak na mapie de_overpass doszło do wielu dogrywek. Ostatecznie drużyna freo, przegrała wynikiem 25 do 23. Nie pomogły nawet fragi zdobyte przez Katkę, który robił co mógł, eliminując aż 57 przeciwników na obu mapach. Ostatecznie do drabinki przegranych spadły następujące drużyny: 

Dobrechlopaki (aV, MeHow, AXECHO, caqes, Cold),

POPISÓWKA (freo, Woocash, KatkaxD, Wierzba, Fenix),

patrol wiedźma (d9zz, BayteL, czonrad, Emol, kateq.),

BongoBang (sttenseye, -GR-,  DEJ JON, -saizerr-, MJ),

Spryciarzepl (djabeu7, eloloetam, zdk, zOO, Stop3x),

koxskladzik (GoLdi, Bakasura, mikipal, Roche, Hezz),

656Gang (-PikeY-, PeTeRoOo, _biko, Semtek, Himura),

jadłospis (Ol3slaW, Salpi, MRK, MpM.TodFilip).

Faza pucharowa Day #2

Drugi dzień fazy pucharowej pokazał jak bardzo zależy wszystkim uczestnikom na jak najlepszym wyniku. Zaobserwowaliśmy to szczególnie w drabince wygranych, gdzie 3 na 4 spotkania zakończyły się wynikiem 2:1. Jedyną drużyną, która przegrała swój mecz wynikiem 2:0 była formacja AlienZ (bliqje, NTG, Mikey, breaK, Sm0Ke). Na mapie de_inferno mogliśmy zaobserwować próbę podjęcia przez nich walki przeciwko AntyDPM (TicQ, blacktear5, Jakras, sNx, Futrzak), jednak de_mirage został zupełnie zdominowany przez skład TicQa. Na “mirku” drużyna AlienZ była w stanie zdobyć tylko jedną rundę, tym samym spadając do drabinki przegranych. Do bardzo wyrównanego starcia doszło również pomiędzy ekipami encepence (TypowY, Distu, DymBny, B1@ly, cwany), a Rzelastfo (PeTer, skize, SYXJAE, KreyVex, PEZ). Oba zespoły grały na podobnym poziomie i szczegóły zadecydowały, że z całej batalii ostatecznie zwycięsko wyszła drużyna Distu, wygrywając 2:1 w mapach. Pomimo tego, że Pez miał najgorsze statystyki ze wszystkich swoich kolegów, to zwyciężył on największą ilość sytuacji clutchowych w całym spotkaniu.

Tego dnia niestety pożegnaliśmy się z pierwszymi zespołami. W dalszej części rozgrywek nie zobaczymy już drużyn:

Dobrechlopaki (aV, MeHow, AXECHO, caqes, Cold),

BongoBang (sttenseye, -GR-,  DEJ JON, -saizerr-, MJ),

Spryciarzepl (djabeu7, eloloetam, zdk, zOO, Stop3x),

jadłospis (Ol3slaW, Salpi, MRK, MpM.TodFilip).

Dzięki za walkę i wielkie emocje! Całość zmagań możecie śledzić na naszym kanale Twitch, a wyniki i drabinkę znajdziecie tutaj.