Zbliżamy się do końca turnieju – podsumowanie #ARRMY 2.0

Duże zaskoczenie w kolejnych dwóch dniach fazy pucharowej – podsumowanie #ARRMY 2.0
27 listopada, 2020
O krok od triumfu – podsumowanie turnieju #ARRMY 2.0
3 grudnia, 2020

Wielkimi krokami nadciąga koniec turnieju #ARRMY 2.0. Niektórym zostało tylko kilka kroków do wielkiego finału, a inni obejdą się smakiem. Kto pozostał w walce o triumf?

Faza turniejowa Day #5

Mecz drużyn koxskladzik (GoLdi, Bakasura, mikipal, Roche, Hezz) oraz AlienZ (bliqje, NTG, Mikey, breaK, Sm0Ke) musiał zostać rozłożony na dwa dni. Ostatnia mapa została rozegrana kolejnego dnia i toczyła się tam prawdziwa batalia o przetrwanie. Należy jednak zacząć od początku. Obie drużyny prezentowały wyrównany poziom podczas gry, dlatego wynik 16:14 na mapie de_nuke nie był zaskakujący. Na tle reszty zawodników nieco wyróżniali się mikipal z ekipy koxskladzik oraz Mikey z formacji Alienz. Pierwszy z nich na 26 eliminacji zdobył aż 20 trafień w głowę, a drugi zawodnik na tę samą liczbę fragów – 17 trafień w głowę. Można śmiało stwierdzić, że to oni próbowali ponieść całe spotkanie na swoich barkach. Ostatecznie to mikipal mógł odetchnąć z ulgą – jego starania nie poszły na marne. Po krótkiej przerwie zawodnicy przenieśli się na mapę de_inferno. Tam również gra była zacięta, chociaż nie tak jak na pierwszej planszy. Pomimo kilku błędów, drużyna AlienZ ostatecznie zdołała ukończyć mapę z wynikiem 16:11 na swoją korzyść. Drużynie koxskladzik nie pomogła duża ilość eliminacji otwierających od ich snipera, a gdyby Bakasura zamienił swoją ilość asyst na eliminacje, mecz mógłby zakończyć się już na tej mapie. Zawodnicy zostali zmuszeni do rozegrania trzeciej mapy kolejnego dnia i to tam odbyło się prawdziwe piekło. Pozostaje nam jedynie spekulować, że odbyła się tam prawdziwa wojna, gdyż mecz niestety nie był transmitowany z powodów technicznych. Mapa zakończyła się wynikiem 19:17 na korzyść AlienZ, tym samym eliminując koxskładzik z dalszych rozgrywek. 

Faza turniejowa Day #6

Jeszcze tego samego dnia Alienz (bliqje, NTG, Mikey, breaK, Sm0Ke) podjęło ekipę encepence (TypowY, Distu, Arioszek, B1@ly, noise). Naładowani energią po poprzednim zwycięstwie i rozgrzani gracze ekipy “obcych” wkroczyli na serwer. Nie można mówić o zmęczeniu, gdyż była za nimi dopiero jedna mapa – nie może to być żadną wymówką. Alienz próbowało wrócić do gry przy wyniku 14:13 na korzyść formacji encepence, jednakże ich marzenia zostały szybko zniweczone. Szybki rush środka przez ekipę Distu, a później obrona bombsite’u w sytuacji 2vs2 pozwoliła encepence zdobyć 15 punkt. W następnej rundzie, fragi posypały się na różnych częściach mapy i NTG nie był w stanie odbić samemu BS-a. Poskutkowało to porażką na pierwszej planszy. Na de_mirage sytuacja była podobna. Początkowo Encepence utrzymywało solidną przewagę nad przeciwnikiem, by ostatecznie oddać znaczą część rund formacji Alienz. Pierwsza połowa spotkania padła łupem ekipy Arioszka, ale jedynie jednym punktem przewagi. W pewnym momencie Alienz nawet dało radę zremisować z przeciwnikiem przy wyniku 9:9. W tym momencie następuje przełom w obronie drużyny B1@łego, która do zakończenia mapy straciła tylko jedną rundę. Mecz zakończył się pomyślnie dla Encepence, które wygrało ostatnią mapę wynikiem 16:10. Wyróżnić należy Arioszka, który zdobył na de_mirage aż 34 eliminacje.